Wersje językowe
PL/ENG
Waluty

 • BEZPŁATNA DOSTAWA NA TERENIE POLSKI • DO KAŻDEGO ZAMÓWIENIA DODAJEMY PRÓBKI

SKŁADNIKI

Oleje roślinne

 Olej z pestek granatu (INCI: Punica Granatum (Pomegranate) Seed Oil)

Jeden z naszych ulubionych i najcenniejszych olei. Jest niezwykły ze względu na wysoką zawartość cennego kwasu punikowego (65%) i elagowego (o znaczeniu przeciwnowotworowym i antyoksydacyjnym). Jego wyjątkowe właściwości zawdzięcza synergii między różnymi frakcjami granatu i kwasu elagowego. Jest bogaty w wielonienasycone kwasy tłuszczowe (ok. 17%), witaminę C, E, skwalan, fitosterole, polifenole i fitoestrogeny. Dzięki wyjątkowym właściwościom odżywia, nawilża, uelastycznia skórę, posiada bardzo silne właściwości antyoksydacyjne - wymiata wolne rodniki, redukuje zmarszczki, działa przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Olej silnie wzmacnia ściany komórek, chroni skórę przed wolnymi rodnikami i promieniowaniem UV, a co za tym idzie spowalnia procesy starzenia. Idealny dla skóry dojrzałej!

Olej z pestek żurawiny (INCI: Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Seed Oil)

 Jest niesamowity. Pachnie cudownie marcepanem, głęboko i wyraziście. Olej z pestek jej nasion jako jedyny posiada stosunek kwasów Omega-6 do Omega-3 w stosunku 1:1, co przekłada się na jego dobrą wchłanialność i przyswajalność przez skórę. Zawiera ok. 65% niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), witaminę E w postaci tokoferoli i tokotrienoli, fitosterole (głównie beta-sitosterol), fosfolipidy oraz minerały- wapń, żelazo, magnez, fosfor, potas, sód, cynk, miedź, mangan i selen, które wykazują działanie odżywcze zarówno skóry jak i włosów. Olej ceniony jest głównie za właściwości redukujące zaczerwienienia oraz wzmacniające naczynia krwionośne, ponadto skutecznie hamuje procesy starzenia się skóry, rozjaśnia przebarwienia oraz goi stany zapalne, co jest bardzo istotne w pielęgnacji cery trądzikowej. Żurawina jest uprawiana głównie w Ameryce Północnej.

Olej z pestek malin (INCI: Rubus Idaeus (Raspberry) Seed Oil)

Jest jednym z naszych faworytów i powinien zostać ulubionym olejem każdej suchej i dojrzałej skóry. Pozyskiwany jest z pestek malin należących do owoców jagodowych (takich jak żurawina, jeżyna, truskawka) i uważanych za najcenniejsze. Jest niezwykle wartościowy z uwagi na bardzo wysoką zawartość NNKT, aż 84%! Kwasu linolowego znajduje się w nim ok. 55% i alfa-linolenowego 29%. Zawiera wysoki poziom karotenoidów, alfa i gamma tokoferolu oraz kwasu elagowego o właściwościach przeciwrakowych. Działa przeciwalergicznie, nawilżająco, przeciwzapalnie. Pobudza regenerację skóry, wspomaga gojenie się ran oraz działa przeciwzaskórnikowo. Dzięki niemu skóra zyskuje jędrność - zwiększa się produkcja kolagenu oraz elastyny i tym samym wygładzają się zmarszczki. Poprawia miękkość i gładkość skóry przy jednoczesnym zmniejszeniu utraty wody przez naskórek. A dodatkowo posiada naturalną ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB (niektóre źródła podają nawet SPF40) i chroni naturalnie przed fotostarzeniem. Z innych niesamowitych właściwości - wykazuje działanie lekko rozjaśniające, poprawia barierę lipidową naskórka, poprawia jej zdolności ochronne oraz pracę gruczołów łojowych, sprzyja penetracji substancji aktywnych w głąb skóry. I nie pachnie malinami, ale to jesteśmy w stanie mu wybaczyć.

 Olej z pestek jeżyn (INCI: Rubus Fruticosus (Blackberry) Seed Oil)

Jeden z naszych ulubionych olei uzyskiwany z cennych owoców jagodowych takich jak truskawki, maliny, borówki. Niestety jest mało znany i niedoceniany. Znalazł się w naszych produktach ze względu na ekstremalnie wysokie stężenie NNKT – aż 80% (kwas alfa-linolenowy - 20% i kwas linolowy - 60%). Jest przebogaty w witaminę C, w bardzo dobrze przyswajalnej postaci, w witaminę młodości - E (w rzadko spotykanej postaci głównie alfa-tokoferolu, beta-tokoferolu i gamma-tokoferolu oraz tokotrienoli w postaci głównie alfa-tokotrienolu, które mają szczególnie silne działanie antyoksydacyjne) i beta-karoten, a także fitosterole (w postaci głównie beta-sitosterolu, stigmasterolu i kampesterolu), które łagodzą podrażnienia skóry, działają przeciwzapalnie i przeciwalergicznie. Olej z pestek jeżyn działa przeciwutleniająco, stymuluje krążenie krwi, wzmacnia i chroni naczynia krwionośne, reguluje barierę skórną i wydzielanie sebum. Jest idealny do pielęgnacji skóry suchej, zniszczonej i starzejącej się oraz z niedoskonałościami. Ma piękny zielonkawy kolor i owocowy zapach. Posmakuje skórze z pewnością.

Olej z pestek opuncji figowej (INCI: Opuntia Ficus Indica (Prickly Pear) Seed Oil)

Uważany jest za naturalny botoks. Jeden z najdroższych olei na świecie. Do wyprodukowania jednego litra oleju zużywa się około jednego miliona pestek z opuncji figowej, które pochodzą z około 500 kilogramów świeżych owoców. Dodatkowo cenę tego oleju tłumaczy niska zawartość oleju w pestce, która jest na poziomie jedynie kilku procent, dla porównania z pestkami innych roślin zawierających nawet 50-60%. Olej z pestek opuncji posiada olbrzymią dawkę kwasu linolowego, który jest prekursorem ceramidów i fosfolipidów, a także inne z grupy Omega-6. Jest niezwykle bogaty w fitosterole (sitosterol, kampesterol, stigmasterol oraz wyjątkowy, rzadko występujący w przyrodzie schottenol i spinasterol, które posiadają działanie przeciwnowotworowe, antymutagenne i przeciwzapalne). Jest pełen antyoksydantów, witamin E, K, zawiera prowitaminę A i mikroelementy: wapń, potas, magnez, mangan, sód, fosfor, żelazo, cynk. Cechą charakterystyczną dla oleju z pestek opuncji są jego silne właściwości immunostymulujące, czyli wzmacniające odporność skóry i pobudzające naturalne procesy naprawcze, dzięki temu skóra lepiej radzi sobie z nieuniknionym wpływem czynników zewnętrznych, staje się mniej podatna na podrażnienia, stany zapalne i lepiej się regeneruje. Olej z pestek opuncji kochamy za to, że ma niesamowite właściwości ujędrniające i wygładzające skórę - poprawia napięcie skóry, spłyca zmarszczki. Niweluje przebarwienia, poprawia koloryt i nawilżenie skóry przesuszonej i odwodnionej. Przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się skóry, działa antyoksydacyjnie, wspomaga ochronę przeciwsłoneczną (zapobiega fotostarzeniu się skóry), wzmacnia i uszczelnia barierę lipidową naskórka. Zdecydowanie wielozadaniowy, luksusowy i fascynujący. Skóra sucha i dojrzała będzie za niego wdzięczna. Ten olej znajduje się w serum olejowym Beyond time, serum pod oczy Stardust, serum anti-ageing Youth code, kremie na noc Starlight.

Olej z pestek kiwi (INCI: Actinidia Chinensis (Kiwi) Seed Oil)

Bombowy, przebogaty. Olej z pestek kiwi wprowadziliśmy do każdego naszego kremu i serum ze względu na jego olbrzymią dawkę witaminy C oraz E - w postaci rzadko spotykanej formy gamma-tokoferolu i gamma-tokotrienolu. Jest wyjątkowy ze względu na wysoką zawartość niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym linolowego oraz alfa – linolenowego (aż 60%!), antyoksydacyjnych polifenoli, a także mikroelementów w postaci magnezu i potasu. Dzięki imponującemu składowi świetnie regeneruje naskórek, poprawia poziom nawilżenia, wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry, działa przeciwzapalnie, gojąco, rozjaśniająco, zwiększa elastyczność i gładkość skóry. Jest unikalny i zaliczany do jednych z najdroższych. Wiesz, że kiwi pochodzi z Chin? Zawsze myśleliśmy, że z Nowej Zelandii…

Olej z nasion truskawek (INCI: Fragaria Ananassa (Strawberry) Seed Oil)

Uwielbiamy go za jego właściwości, ale również za cudowny truskawkowy zapach, którym możemy cieszyć się przez cały rok. Olej z pestek truskawki jest pięknego zielonego koloru, wyciska się go z maleńkich nasion truskawki. Jest jednym z najbardziej drogocennych i wartościowych olei jakich używamy. Kocha go skóra sucha, dojrzała, wrażliwa, odwodniona. Olej z pestek truskawek szanujemy ze względu na jego ekstremalnie wysoką zawartość NNKT – aż 80%, w tym kwasu linolowego ok. 40%, alfa-linolowego ok. 40%. Jest bogaty w gamma-tokoferol. Podobnie jak olej z pestek malin zawiera kwas elagowy należący do grupy polifenoli, który posiada właściwości przeciwrakowe i zabezpiecza przed mutacją genów, a także jest środkiem przeciwbakteryjnym. Olej z pestek truskawek działa silnie nawilżająco, chroni i odżywia skórę przed utratą wilgoci. Wpływa korzystnie na strukturę i wygląd skóry, posiada właściwości ściągające, skóra dzięki niemu staje się bardziej elastyczna i uzyskuje piękny koloryt. Przez nas zaliczany do jednego z cudów natury.

Olej z pestek jabłek (INCI: Pyrus Malus (Apple) Seed Oil)

Cudowny! Nasze wielkie odkrycie, kiedy poszukiwaliśmy składników na etapie tworzenia receptur - zawiera dużą ilość kwasu linolowego (ok. 63%) i kwasu oleinowego (ok. 39%). Jest bogaty w witaminy i minerały, w tym fosfor, potas, magnes, wapń, żelazo i jod. Zmiękcza, chroni, świetnie nawilża skórę, zwiększa produkcję kolagenu. Zawiera siarkę, co pozwala na leczenie zmian trądzikowych i zapalnych. Chroni przed czynnikami zewnętrznymi, rewitalizuje i odżywia skórę, naturalnie stymuluje komórki do odnowy. Jego świetne właściwości zostały odkryte stosunkowo niedawno. Polubiliśmy go bardzo. Pięknie pachnie marcepanem, podobnie jak olej z pestek śliwki, ale delikatniej.

Olej z pestek czereśni (INCI: Prunus Avium (Cherry) Kernel Oil)

Wydaje nam się, że jest nadal nieodkryty, a ma świetne właściwości, które my już doceniamy. Olej z pestek czereśni działa bardzo silnie antyoksydacyjnie i zwalcza rodniki dzięki wysokiej zawartości witaminy E (alfa i gamma tokoferoli), witaminy A i flawonoidów. Zawiera unikalny wielonienasycony kwas alfa-oleostearynowy, który jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym przyczyniającym się do ochrony przeciw promieniowaniu UVA i UVB. Kwas oleinowy wpływa na penetrację składników aktywnych w głąb skóry. Oczyszcza skórę z martwych komórek, poprawia elastyczność naczyń krwionośnych, opóźnia powstawanie zmarszczek i wiotczenie skóry. Nawilża, odżywia, działa zmiękczająco i kojąco na skórę. Idealny dla skóry suchej, delikatnej, podrażnionej, wymagającej nawilżenia oraz do pielęgnacji delikatnych okolic oczu.

Olej z nasion czarnej porzeczki (INCI: Ribes Nigrum (Black Currant) Seed Oil)

W oleju z nasion czarnej porzeczki znajduje się sporo kwasu gamma-linolenowego ok. 18% (czyli więcej niż w sławnym oleju z wiesiołka), linolowego i alfa-linolenowego. W tym oleju znajdziemy również rzadki kwas stearydynowy, który wraz z kwasem gamma-linolenowym wykazuje niezwykle silne działanie przeciwzapalne i antyalergiczne. Jest bogaty w fitosterole, witaminę E oraz minerały głównie fosfor, potas i żelazo. Dzięki swoim szczególnym właściwościom zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry, przywraca zaburzoną równowagę fizjologiczną skóry, wzmacnia barierę lipidową naskórka, chroni skórę przed infekcjami i likwiduje stany zapalne. Polecamy go do skóry dojrzałej, wrażliwej, zniszczonej i suchej.

 Olej ze słodkich migdałów (INCI: Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil)

Cenimy go za aksamitną delikatność i świetne właściwości emoliencyjne. Jest to lekki olej o subtelnej nucie zapachowej, tłoczony jest z nasion owoców drzewa migdałowego - odmiany słodkiej Prunus amygdalus. Zawiera kwas oleinowy, linolowy, palmitynowy, stearynowy oraz witaminy: A, B1, B2, B6, D i E. Posiada świetne właściwości nawilżające, wygładzające. Odbudowuje funkcje bariery ochronnej skóry. Uelastycznia skórę i dba o jej naprężenie. Świetny dla dzieci.

 Olej z pestek moreli (INCI: Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil)

Jasnożółty, delikatny i lekki olej. Uwielbiamy go wąchać przed dodaniem do produktu, ze względu na śliczny orzechowo-morelowy zapach. Świetnie nawilża i łatwo się wchłania, podobny w swoich właściwościach i składzie do oleju ze słodkich migdałów. Jest bogaty w witaminy A, B17 (amigdalinę, która uważana jest za naturalny lek na raka) i E. Zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe: kwas oleinowy (25%) i linolowy (18%). Wygładza, nawilża naskórek, ogranicza powstawanie zmarszczek, poprawia napięcie skóry. Najlepiej sprawdza się w przypadku skóry zwiotczałej, zmęczonej oraz tej z widocznymi zmarszczkami. Idealny również dla dzieci.

Olej z pestek winogron (INCI: Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil)

Zupełnie niedoceniany, a jest wyjątkowy! Olej o wysokiej zawartości kwasów Omega-6 (kwas linolowy stanowi nawet 81%!), a także kwasu alfa-linolowego, które wykazując synergistyczne działanie, wzmacniają barierę ochronną skóry. Dzięki temu utrzymuje skórę w dobrej formie, regeneruje, a także chroni przed odwodnieniem. Jest bogaty w witaminy i minerały, które odżywiają cerę oraz wzmacniają oraz dodają włosom blasku. Olej z pestek winogron zawiera resweratrol - antyoksydant o silnych właściwościach wymiatających wolne rodniki, a tym samym skutecznie opóźniającym procesy jej starzenia. Jest olejem dobrze tolerowanym przez cery tłuste, trądzikowe oraz z tendencją do komedogenności.

 Olej z pestek arbuza (INCI: Citrullus Vulgaris (Watermelon) Seed Oil)

Bardzo lekki, nietłusty, aksamitny olej, zawiera aż 80% nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kwas linolowy 32%, kwas oleinowy 47%, kwas palmitynowy 13 %, kwas stearynowy 6%. Nasiona arbuza są bardzo bogate w witaminy z grupy B, zwłaszcza niacynę, tiaminę, ryboflawinę, a także zawierają wysoki poziom mikroelementów: magnezu, cynku, potasu i selenu. Taka kompozycja zawartości oleju pozwala świetnie nawilżać i odżywiać skórę. Posiada właściwości regenerujące, pomaga utrzymać i przywrócić skórze elastyczność, jest też bardzo dobrym emolientem. Lubimy go za jego delikatność i aksamitne wykończenie.

Olej z pestek passiflory (MARAKUI) (INCI: Passiflora Edulis (Passionfruit) Seed Oil)

Kolejny olej przebogaty w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe – kwas linolowy osiąga w nim stężenie aż 77%! Zawiera 17 aminokwasów, witaminę C i karotenoidy, flawonoglikozydy, które są silnymi neutralizatorami wolnych rodników i antyutleniaczami oraz sód, magnez, potas i wapń. Olej z pestek passiflory jest olejem lekkim, wygładza, poprawia napięcie i elastyczność skóry, ma silne właściwości regeneracyjne i stymulujące do odnowy. Zawiera passiflorinę, która nadaje mu ciekawy zapach i ma świetne właściwości relaksujące i niwelujące stres. Przeznaczony jest dla skóry dojrzałej, suchej, podrażnionej, wrażliwej i alergicznej. Olej z passiflory pochodzi z rejonów Amazonii i jest tłoczony z orzechów rośliny Passiflora edulis, które są zbieranych z dzikich upraw. W naszych kosmetykach znajduje się m.in w kremie na dzień Sunlight.

Olej z owocu buriti (INCI: Mauritia Flexuosa (Buriti) Fruit Oil)

To jeden z olei egzotycznych, który wykorzystujemy do tworzenia naszych produktów. Olej z buriti pozyskiwany jest z owocu palmy buriti (Mauritia flexuosa), rosnącej w tropikalnych częściach Ameryki Południowej i jest nazywane drzewem życia. Jedno drzewo rodzi owoce, z których można pozyskać aż 5-6 litrów oleju. Jest używany przez mieszkańców Brazylii jako remedium na problemy skórne, w tym poparzenia słoneczne. Chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, reguluje wydzielanie sebum, ze względu na antyoksydacyjne właściwości opóźnia efekty starzenia się skóry, służy pielęgnacji cery dojrzałej, zniszczonej, suchej oraz narażonej na działanie czynników stresujących. Jest to możliwe dzięki wysokiej dawce kwasu oleinowego 79%, kwasu palmitynowego (16%), po 1% kwasu linolowego i alfa-linolenowego. Zawiera kilkakrotnie więcej beta-karotenu niż marchew, który nadaje mu piękny, czerwonawy kolor.

 Olej rycynowy (INCI:Ricinus Communis (Castor) Seed Oil)

Posiada wyjątkowy kwas tłuszczowy - rycynolowy - aż w 85%! Budowa kwasu rycynolowego umożliwia jego wniknięcie w gruczoły łojowe i cecha ta wykorzystywana jest podczas metody OCM - oczyszczania twarzy olejami (Oil Cleansing Method). Wytłaczany z nasion Rącznika pospolitego (Ricinus communis), który występuje w Afryce oraz w Indiach. Jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminę E, białka oraz minerały. Zmiękcza, nawilża, wygładza skórę, a także działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Tworzy na jej powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody. Stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu oraz elastyny, dzięki czemu redukuje blizny. Ze względu na silne właściwości nabłyszczające często wykorzystywany w pomadkach do ust (u nas w Luscious, masełku do ust) oraz tuszach do rzęs.

Olej inca inchi (INCI: Plukenetia Volubilis (Sacha Inchi) Seed Oil)

Inca Inchi to roślina z peruwiańskiej puszczy tropikalnej o charakterystycznych owocach w kształcie gwiazdy, której właściwości docenili Inkowie już 3 tys. lat temu. Pochodzący z niej olej jest bogaty w wielonienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3 (ok. 60%), Omega-6 (ok. 33%), witaminę E (ok. 5%). Silnie nawilża, wzmacnia barierę lipidową skóry, zwalcza wolne rodniki (dzięki czemu wzmacnia ochronę przeciwsłoneczną i zapobiega destrukcji DNA), redukuje nadwrażliwość skóry, działa przeciwzmarszczkowo, poprawia elastyczność, wpływa na produkcję kolagenu i namnażanie się komórek skóry oraz reguluje proces rogowacenia skóry. Polecany nie tylko do pielęgnacji skóry, ale także łamliwych paznokci, suchych włosów oraz łuszczącej się skóry głowy. Olej Inca Inchi jest polecany także do pielęgnacji skóry z problemami dermatologicznymi jak AZS.

Olej z orzechów makadamia (INCI: Macadamia Ternifolia Seed Oil)

Jest to bardzo dobrze tolerowany olej, świetnie się wchłania. Olej, który z powodzeniem mogą stosować osoby o cerze trądzikowej, tłustej, skłonnej do komedogenności. Ze względu na działanie antyoksydacyjnie, nawilżające, zmiękczające i wygładzające polecany jest także w terapii skór suchych, czy dojrzałych. Skutecznie i długotrwale odżywia oraz regeneruje cerę dzięki obecności witamin A, B1, B2, B3, E. Zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe z czego 25% to kwas oleopalmitynowy, który wykazuje duże powinowactwo do lipidów naskórka. Z tego względu ochrania skórę przed czynnikami zewnętrznym, a także opóźnia procesy starzenia się skóry. Olej makadamia znajduje także zastosowanie w zwalczaniu cellulitu oraz łagodzeniu podrażnień po depilacji.

Olej monoi ( INCI: Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Gardenia Tahitensis (Tiare) Flower Extract)

Cudowny zapach i działanie! Wyjątkowy tak samo jak miejsce, z którego pochodzi - z rejonów wyspy Tahiti, produkowany ręcznie od zamierzchłych czasów przez ludy Polinezji według ściśle określonej procedury. „Monoi” w starym języku Tahitańskim oznacza "perfumowany olej". Olej monoi to macerat kwiatów Gardenii Tahitańskiej w oleju kokosowym. Zawiera nasycone kwasy tłuszczowe - ok. 50% kwasu laurynowego o właściwościach przeciwbakteryjnych, olejki eteryczne, witaminy (B1, B2, B3, B6, C, E), kwas foliowy, minerały (potas, wapń, magnez, żelazo, fosfor, cynk), sterole oraz salicylan metylu, który jest związkiem m.in. zmiękczającym naskórek i naturalnie występuje w kwiatach monoi. Salicylan metylu zapewnia dobre nawilżenie skóry oraz ochronę przed działaniem wiatru i słońca, wpływa na skórę wygładzająco oraz zwiększa jej elastyczność, a ponadto sprawia, że olej wykazuje właściwości przeciwzapalne, łagodzące i gojące drobne uszkodzenia skóry oraz antyseptyczne. Skutecznie łagodzi poparzenia skóry spowodowane nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV. Olej monoi wyróżnia się egzotycznym i niespotykanym zapachem pochodzącym z naturalnych olejków eterycznych!

Olej perilla z pachnotki (INCI: Perilla Ocymoides Seed Oil)

Nazywana jest również pachnotką brazylijską, pachnotką uprawną oraz perillą zwyczajną - występuje na obszarach Chin, Indii, Japonii, Półwyspu Indyjskiego i Indochin. Zawiera spore ilości kwasu alfa-linolenowego zaliczanego do grupy Omega-3, kwasu linolowego z grupy Omega-6 oraz kwasu oleinowego z grupy Omega-9. W oleju z pachnotki znajdziemy także bogactwo flawonoidów, antocyjanów oraz związków fenolowych (m.in. kwasu rozmarynowego, luteolinu, chrysoeriolu, kwercetyny, katechiny, apigeniny), które wykazują właściwości antyoksydacyjne. Olej spowalnia procesy starzenia się skóry, przyspiesza produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu uelastycznia oraz ujędrnia skórę. Tym samym wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, zmniejszając dolegliwości cery naczynkowej. Działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, hamuje rozwój Propionibacterium acnes- bakterii odpowiedzialnych za rozwój trądziku. Ponadto rozjaśnia przebarwienia oraz wyrównuje koloryt skóry, łagodzi uszkodzenia skóry, przyspiesza gojenie się ran oraz regenerację tkanki łącznej.

Olej jojoba (INCI: Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil)

Olej jojoba to wyjątkowy olej o wysokiej biozgodności z ludzkim sebum. Pochodzi z Argentyny, gdzie otrzymywany jest z nasion krzewu o tej samej nazwie. Krzew ten osiąga wysokość 1 – 2 metrów ma rozłożystą i gęstą koronę oraz niewielkie, lecz grube liście. Rośnie na terenach pustynnych i półpustynnych. Zawiera kwasy tłuszczowe i ich estry, witaminy (A, E oraz F). Charakteryzuje się bardzo lekką i dobrze wchłanianą konsystencją, dzięki czemu jest dobrze tolerowany przez wszystkie typy cery, także te ze skłonnością do niedoskonałości. Niezastąpiony w przypadku cer suchych oraz zmienionych chorobowo (np. AZS), ponieważ wzmacnia i uzupełnia lipidy naskórka. Działanie to ma także pozytywny wpływ w aspekcie cer tłustych i mieszanych, ponieważ reguluje pracę gruczołów łojowych, tym samym zmniejszając intensywność ich pracy.

Olej z nasion słonecznika (INCI: Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil)

Bardzo popularny olej, u nas stanowi jedynie nośnik witaminy E. Zawiera 90% nienasyconych kwasów tłuszczowych (linolowy 73%, oleinowy 16%, alfa-linolenowy, palmitynowy), ok 10% nasyconych kwasów tłuszczowych oraz naturalne tokoferole (wit. E), woski, lecytyna, karoteny. Idealnie nadaje się do pielęgnacji cery tłustej i mieszanej, nie zatyka porów, dodatkowo normalizuje wydzielanie sebum, wzmacnia naturalną barierę ochronną, zmiękcza i regeneruje naskórek, wykazuje działanie antyoksydacyjne i przeciwzapalne. Wzmacnia bariery naskórkowe, doskonale zmiękcza i wygładza skórę, ma działanie przeciwrodnikowe, co skutecznie opóźnia procesy starzenia się skóry.

Macerat z marchwi (INCI: Sativa (Carrot) Seed Oil, Beta-Carotene)

Oprócz tego, że pięknie barwi nasze produkty dając im soczysty, pomarańczowy kolor, jest bogaty w minerały i witaminy, m. in.: wapń, fosfor, chlorek sodowy, potas, żelazo, jod, cynk, mangan, karoten, tokoferol (witamina E), tiaminę (B1), ryboflawinę (B2), niacynę (B3), pirydoksynę (B6), biotynę (B7), kwas askorbinowy (C), rutynę, fitochinon, kwas foliowy (B9), kumaryny, kwasy organiczne, saponiny. Działa przeciwzapalnie oraz zwiększa zdolności obronne skóry przeciw infekcjom, przyśpieszają gojenie drobnych uszkodzeń, zmniejsza skutki promieniowania UV jak fotostarzenie się skóry. Przywraca jej elastyczność, miękkość i gładkość, a także nadaje skórze ciepły koloryt świeżej opalenizny. Macerat z marchwi zapobiega szorstkości naskórka oraz zwiększa stopień jego nawodnienia, polepsza podział komórek, zapobiega pogłębianiu się zmarszczek.

Masła roślinne

Masło babassu (INCI: Orbignya Cohune (Babassu) Seed Oil)

Egzotyczne, z dziewiczych terenów Amazonii. Tłoczone jest z orzechów palmy Babaçu, Cusi Attalea speciosa, dziko rosnącej w tropikalnych lasach Brazylii, przede wszystkim w północno-wschodnim rejonie Amazonii. Zawiera ok. 70% tłuszczów, jest bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe: linolowy, linolenylowy i poli-nitoleinowy, zmiękcza, nawilża skórę, czyni ją delikatną i zabezpiecza przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych, wykazuje właściwości przeciwzmarszczkowe, a także przeciwdziała rozstępom.

Masło cupuacu (INCI: Theobroma Grandiflorum (Cupuacu) Seed Butter)

Cupuacu należy do gatunków drzew - kakaowców, którego najbardziej znanym przedstawicielem jest kakaowiec właściwy Theobroma cacao, z którego nasion otrzymuje się masło kakaowe. Drugim przedstawicielem tej rodziny waśnie jest Theobroma Grandiflorum, z którego nasion otrzymuje się masło Cupuacu. Od wieków owoc Cupuacu był źródłem pożywienia dla rdzennych plemion zamieszkujących lasy Amazonii. Wzrost znaczenia gospodarczego tego drzewa sprawił, że powszechny jest teraz w uprawie w Kolumbii, Boliwii, Peru i Brazylii. Dojrzały owoc Cupuacu ma biały miąższ o apetycznym zapachu czekolady i ananasa. Masło cupuacu jest cennym surowcem odżywiającym skórę, ponieważ zawiera: glicerydy kwasu stearynowego, palmitynowego, linolowego i oleinowego, a także stosunkowo dużą zawartość fitosteroli: beta-sitosterol (ok. 79 %), stygmasterol (ok. 10%), kampestero (ok. 4%). Ponadto znajdziemy w nim witaminy C, A, z grupy B i E oraz aminokwasy i sole mineralne. Wykazuje działanie natłuszczające, nawilżające oraz ochronne. Jest biozgodne ze skórą człowieka, nie powoduje alergii, przywraca elastyczność skórze suchej i zwiotczałej, działa przeciwzapalnie oraz regenerująco. Ponadto wymiata wolne rodniki, a także jest naturalnym filtrem słonecznym chroniąc przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB.

Masło muru muru (INCI: Astrocaryum Murumuru Seed Butter)

Twarde, bogate masło, źródło kwasów nienasyconych tj. kwasu oleinowego (ok. 13%), linolowego (ok. 3%), kwasów nasyconych w tym laurynowego (ok. 48%) i mirystynowego (ok. 26%), co czyni masło muru muru doskonałym środkiem zmiękczającym, zapobiegającym wysuszeniu skóry, natłuszczającym. Ponadto zabezpiecza ją przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi (mróz, słońce, wiatr). Obecność witamin A, E i C nadają temu masłu przeciwstarzeniowe właściwości. Pozyskiwane jest z nasion owoców dziko rosnącej palmy Astrocaryum murumuru, występującej w rejonach Amazonii.

Masło shea (INCI: Butyrospermum Parkii (Shea) Fruit Butter)

Masło to otrzymuje się z owoców, tj. orzeszków drzewa masłowego Butyrospermum parkii, rosnącego w Afryce w środowisku naturalnym. Zbierane ręcznie orzeszki charakteryzują się bardzo wysoką zawartością tłuszczu. Natomiast samo drzewo owocuje dopiero po 30 latach, a najobficiej po ok. 50 latach. Zawiera naturalną allantoinę, prowitaminę A, witaminy F i E, nasycone i nienasycone kwasy tłuszczowe oraz woski, dzięki którym wykazuje działanie pielęgnacyjne, tj. natłuszcza i nawilża. Ponadto jest naturalnym filtrem chroniącym przed promieniowaniem słonecznym. Cenione za właściwości ochronne przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi jak wiatr, czy mróz, ponieważ tworzy delikatny film na skórze dzięki temu chroni ją przed wysuszeniem, starzeniem a także wspomaga utrzymanie wody w komórkach skóry.

Masło awokado (INCI: Persea Gratissima (Avocado) Seed Butter)

Masło awokado jest najlżejszym masłem spośród tych, które używamy, wręcz puszystym. W temperaturze pokojowej przyjmuje cudownie kremową, dobrze rozsmarowywalną konsystencję (taką jak masa tortowa). Jest bogate w odżywcze składniki: proteiny, aminokwasy, fitosterole, lecytynę i minerały. Silnie nawilża, natłuszcza, odżywia naskórek, a ponadto wykazuje dużą zgodność z naturalnymi lipidami skóry, dzięki czemu skutecznie wzmacnia barierę hydro-lipidową. Otrzymywane jest przez uwodornienie tłoczonego na zimno oleju z dojrzałych owoców Persea Gratissima.

Masło mango (INCI: Mangifera Indica (Mango) Seed Butter)

Masło mango pozyskiwane jest z pestek owoców Mangifera Indica, poprzez tłoczenie na zimno. Zawiera wysokie stężenie: kwasu oleinowego (ok. 40-50%), kwasu palmitynowego (5-8%), kwasu stearynowego (22-48%) oraz przeciwutleniaczy. Z powodzeniem znajduje zastosowanie do pielęgnacji skóry suchej, zniszczonej i spalonej słońcem, a także cery dojrzałej, podrażnionej i wrażliwej. Ułatwia gojenie się niewielkich ran i podrażnień. Bardzo dobrze nawilża, uelastycznia i regeneruje skórę, wzmacniając barierę lipidową i odbudowując cement międzykomórkowy.

 Wosk pszczeli (INCI: Cera Alba)

Wosk pszczeli jest cennym surowcem odżywiającym skórę - zawiera ponad 300 dobroczynnych składników (m.in. witaminy, mikroelementy, kwasy tłuszczowe, estry kwasu palmitynowego i alkohole woskowe: mircylowy i certylowy dzięki którym, wosk pszczeli uelastycznia i zmiękcza skórę). Oprócz tego, że jest przebogaty, tworzy konsystencje w naszych produktach.

Ekstrakty roślinne

Ekstrakt z figi (INCI: Ficus Carica (Fig) Fruit Extract)

Figi to bomba składników aktywnych, posiadają dużo cukru, pektyny, prowitaminę A, witaminy z grupy B, witaminy C, E, K oraz minerały: wapń, fosfor, potas, mangan oraz żelazo. Liście drzewa figowego zawierają furanokumaryny, kwasy organiczne, rutynę i sporo witaminy C. Figa jest owocostanem drzewa zwanego figowcem pospolitym (drzewem figowym). Wywodzi się z Azji zachodniej i rejonów śródziemnomorskich. Owoce figowca o niepozornym wyglądzie, są kształtem zbliżone do pękatej gruszki, charakteryzują się ciemnofioletowym zabarwieniem skórki oraz czerwono-filetowo-beżowym miąższem.

Ekstrakt z granatu (INCI: Punica Granatum (Pomegranate) Fruit Extract)

Idealny składnik! Jest przebogaty we wszystko co dobre i usatysfakcjonuje każdą skórę. Ekstrakt z owoców granatu wykazuje bardzo silne właściwości antyoksydacyjne. Stosowany zewnętrznie, zmniejsza suchość skóry przez wpływ na zwiększenie syntezy ceramidów w naskórku, poprawia stan skóry skłonnej do występowania zmarszczek, delikatnie oczyszcza i zwęża pory skóry. Stosowany systematycznie reguluje proces rogowacenia naskórka, rozjaśnia skórę szarą, zniszczoną i zmęczoną. Działa odżywczo, antyoksydacyjnie, wygładza, rozjaśnia, ujędrnia suchą zwiotczałą cerę. Zalecany jest także przy pielęgnacji cery trądzikowej. Zawiera znaczne ilości cukrów ok. 10-20%, kwasy organiczne ok 5% przede wszystkim kwas cytrynowy, białka, garbniki i niacynę. Jest źródłem znacznej ilości składników mineralnych oraz witaminy C. Granatowiec właściwy, to krzew porastający ciepłe rejony Indii i krajów Morza Śródziemnego, znany i uprawiany już za czasów starożytnych, gdzie uchodził za symbol płodności i miłości. Charakterystyczne owoce granatu mają wielkość dużego jabłka, twardą, czerwoną skórkę oraz jadalne wnętrze składające się z wielu nasion otoczonych soczystym, czerwonym miąższem, z którego waśnie robiony jest ekstrakt.

Ekstrakt z pestek grejpfruta (INCI: Citrus Grandis (Grapefruit) Seed Extract)

O wielkim potencjalne i wielu dobroczynnych właściwościach. Posiada właściwości antyseptyczne, hamuje rozwój szerokiej gamy potencjalnie szkodliwych wirusów, grzybów i pasożytniczych pierwotniaków, dlatego z powodzeniem znajduje zastosowanie w terapii skór trądzikowych oraz o trudno gojących się zmianach. Otrzymywany jest z pestek i białych błon grejpfruta, a jego składnikami aktywnymi są polifenole - silne antyoksydanty, które decydują o właściwościach przeciwstarzeniowych. U nas wykorzystujemy go prawie w każdym produkcie ze względu na swoje cudowne właściwości.

Ekstrakt z guarany (INCI: Paullinia Cupana (Guarana) Seed Extract)

Cierniopląt guaran, potocznie zwany „guaraną”, jest krzewiastą winoroślą występującą w tropikalnych rejonach Ameryki Południowej. Nazwa „guarana” pochodzi od plemienia Guarani zamieszkującego dorzecze Orinoko, które używa owoców tej rośliny do przyrządzania napoju nazywanego „eliksirem długiego życia”. Cierniopląt przewyższa wszystkie inne rośliny zdolnością syntezy kofeiny, której stężeniem przewyższa nawet kawę arabską. Poza kofeiną guarana zawiera również guaraninę (związek o działaniu podobnym do kofeiny) a także katechiny, proantocyjanidyny, olejki lotne, saponiny, cholinę, minerały (wapń, fosfor, magnez, żelazo) i alkaloidy (guaranosydy) w postaci teofiliny, teobrominy i adeniny, które rewitalizują i odżywiają skórę. Ekstrakt z guarany działa antyoksydacyjnie, ale także antybakteryjnie oraz udrażniająco na naczynia krwionośne. Pobudza lipolizę (spalanie tkanki tłuszczowej) i działa silnie przeciwko lipogenezie (odkładaniu się tkanki tłuszczowej), dlatego znajduje zastosowanie w pielęgnacji cer dojrzałych, trądzikowych oraz redukcji cellulitu.

Ekstrakt z jeżyny (INCI: Rubus Villosus (Blackberry) Fruit Extract)

Cudowny składnik z owocu jagodowego jakim jest jeżyna. To bogate źródło witaminy C bardzo dobrze przyswajalnej przez skórę. Oprócz bogactwa tej witaminy, dostarcza skórze witaminę E, K, B6 oraz beta-karoten (pro-witaminę A). Związki te wzmacniają barierę ochronną skóry i wpływają na jej przepuszczalność sprawiając, że skóra staje się nawilżona, gładka i elastyczna. Wykazuje działanie przeciwstarzeniowe, łagodzące i przeciwzapalnie dzięki zawartości flawonoidów oraz hydroksykwasów. Ekstrakt jest także polecany jako produkt do pielęgnacji skóry delikatnej, naczynkowej oraz pod skórę oczu.

Ekstrakt z migdałów (INCI: Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract)

Pozyskiwany jest z migdałowca pospolitego, zawiera tokoferole (witaminę E), sterole, skwalan, beta-karoten (prowitaminę A), witaminę B1, B2, E, PP i substancje białkowe, dzięki czemu poprawia odżywienie cery oraz opóźnia proces jej starzenia. Posiada właściwości regenerujące i przeciwzapalne, odświeża oraz zmiękcza zwiotczałą skórę. Poprawia wydajność procesów zachodzących w skórze, a także sprzyja wytwarzaniu elastyny i kolagenu, dzięki czemu podnosi napięcie i elastyczność skóry. Obowiązkowy w produktach anti-ageing.

Ekstrakt z truskawki (INCI: Fragaria Ananassa (Strawberry) Fruit Extract)

Przebogaty i super odżywiający! Zawiera cukry (ok. 10%), antocjany (głównie fragarynę), polifenole, flawonoidy, kwasy organiczne (cytrynowy, jabłkowy, chinonowy, salicylowy), kwas elagowy i galusowy, elagotaniny, aminokwasy oraz wiele witamin: C, B, E, K, PP. Jest źródłem znacznej ilości składników mineralnych w tym: żelaza, fosforu, wapnia, siarki, potasu, jodu, bromu. Wykazuje działanie antyoksydacyjnie, czyli chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Ponadto aktywuje procesy regeneracji skóry, nawilża, zwiększa jej elastyczność i jędrność a także odżywia i rewitalizuje skórę zmęczoną, przedwcześnie starzejącą się. Działa delikatnie ściągająco, dzięki czemu zmniejsza rozszerzone ujścia gruczołów łojowych (pory) oraz działa przeciwzapalnie, odkażająco i bakteriostatycznie. Poprawia ukrwienie i koloryt skóry, dlatego znajduje zastosowanie w pielęgnacji cer poszarzałych, zmęczonych, tłustych, trądzikowych, wymagających odżywienia i dotlenienia.

Ekstrakt z wanilii (INCI: Vanilla Planifolia Fruit Extract)

Wanilia należy do wielkiej rodziny storczyków. Jest dużym i silnie rosnącym pnączem z pięknymi, białozielonymi kwiatami. Owocami wanilii są torebki w kształcie wydłużonych strąków z prawie czarnym miąższem wypełnionym drobnymi nasionami. Świeże owoce są bez zapachu, a niepowtarzalny aromat powstaje dopiero po odpowiedniej fermentacji i suszeniu. Początkowo wanilia pochodziła wyłącznie z Meksyku. W innych rejonach świata znakomicie rosła, ale nie wydawała owoców. Przyczyną był brak odpowiednich gatunków pszczół i kolibrów zdolnych zapylić kwiaty. Dopiero po wynalezieniu sposobu na sztuczne zapylanie kwiatów uprawa wanilii rozpowszechniła się w innych rejonach: francuskiej wyspie Reunion, Mauritiusie, Jawie, Madagaskarze, Antylach, Ameryce Środkowej. Wpływa pozytywnie na samopoczucie, działa uspokajająco i relaksująco, a także antyoksydacyjnie, dzięki czemu chroni organizm przed różnorodnymi infekcjami. Dodatkowo prowadzi do stymulacji wydzielania takich hormonów jak testosteron i estron, co powoduje, że jest całkowicie unikatowym afrodyzjakiem. Stosowana w kosmetykach nie tylko nadaje im naturalny zapach wanilii, ale także działa zmiękczająco, wygładzająco, kondycjonująco oraz ściągająco.

Ekstrakt z wina (INCI: Wine Extract)

Dobroczynne właściwości czerwonego wina znane są juz od czasów starożytnych. Ekstrakt z czerwonego wina jest źródłem resweratrolu (silnego antyoksydantu) oraz innych polifenoli i oligomeryczne proantycyjanidyny (OPC). Ekstrakt posiada silne właściwości antyutleniające, dzięki czemu chroni przed wpływem promieniowania UV a także wykazuje działanie przeciwzapalnie, przeciwzmarszczkowe oraz chroni naczynia krwionośne. Zmniejsza tempo rozpadu włókien kolagenowych oraz hamuje rozwój bakterii wywołujących trądzik. Ekstrakt polecany jest do pielęgnacji cery dojrzałej, starzejącej się, zniszczonej słońcem, szarej i zmęczonej oraz cery trądzikowej.

 Ekstrakt z winogron (INCI: Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract)

Winogrona to najbogatsze na świecie źródło bioaktywnych flawonoidów, zwanych oligomerycznymi proantocyjanidynami (OPC – oligomeric proanthocyanidin complexes). Związki te wykazują wielokierunkowe działanie przeciwutleniające. Oligomeryczne proantocyjanidyny z winogron to grupa około 40 związków, które działają między sobą synergistycznie. Ich właściwości antyoksydacyjne są 20 razy silniejsze niż witaminy C i 50 razy silniejsze niż witaminy E. Oprócz właściwości przeciwutleniających proantocyjanidyn, wykazano także ich działanie przeciwbakteryjne. Ponadto opisano ich właściwości do hamowania utleniania lipidów, hamowania agregacji płytek krwi, hamowania przepuszczalności naczyń krwionośnych oraz pozytywnego wpływu na ich kruchość, szczególnie naczyń włosowatych, dlatego ekstrakt ten znajduje zastosowanie w terapii cer dojrzałych, suchych oraz naczynkowych.

Ekstrakt z żurawiny (INCI: Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract)

Żurawina jest niezwykłym owocem, tak samo jak surowce, które są z niej tworzone. Ekstrakt z żurawiny doskonale nawilża, działa liftingująco, spowalnia procesy starzenia się skóry, a także dostarcza jej naturalnych witamin i mikroelementów. Wzmacnia odporność immunologiczną skóry. Ze względu na właściwości uszczelniające i wzmacniające naczynia włosowate, ekstrakt z żurawiny świetnie sprawdza się wśród posiadaczek cer naczynkowych. Zawiera ok. 2,5% kwasów organicznych (cytrynowy, askorbinowy, benzoesowy, chinonowy), pektyny, cukry, garbniki, karotenoidy. Jest także bogatym źródłem witamin z grupy B oraz mikroelementów. W jego składzie znajdziemy związki z grup flawonoidów, które są odpowiedzialne za działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne, przeciwalergicznie.

Ekstrakt z buraka (INCI: Beta Vulgaris (Beet) Root Extract)

Ekstrakt z buraka to bogactwo betainy, aminokwasu będącego pochodną glicyny, który posiada zdolność ochrony błon komórkowych. Wykazuje silne działanie wiążące wodę w naskórku, dlatego działa nawilżająco. Łagodzi drażniące działanie detergentów, działa przeciwstarzeniowo, przeciwzmarszczkowo oraz redukuje zaczerwienienia skóry.

Ekstrakt z jagód acai (INCI: Euterpe Oleracea (Acai) Fruit Extract)

Jagody acai to potężne źródło antyoksydantów, zawierają m.in. kwas ferulowy i epikatechiny, a także witaminy C, E, kompleks witamin B – B1, B2, B3 oraz substancje odżywcze: fosfor, wapń, potas, żelazo, białka, kwasy tłuszczowe oraz polifenole (przeciwutleniacze, które chronią skórę przed słońcem, zanieczyszczeniami, spalinami i dymem tytoniowym). Skuteczny w redukowaniu zmarszczek, wpływa na syntezę kolagenu - podejrzewa się go o zdolność odmładzania komórek i włókien kolagenowych. Wzmacnia naczynia krwionośne oraz poprawia krążenie w skórze, a także wyrównuje jej koloryt.

Ekstrakt z aloesu (INCI: Aloe Barbadensis Leaf Extract)

Aloes to leczniczy i kosmetyczny cud natury. Znany był w Afryce jako środek leczniczy już 3000 lat p.n.e. Pochodzi z krajów śródziemnomorskich, występuje na wschodzie Afryki, na Półwyspie Arabskim, w Indiach i Chinach. Jest jednym z najczęściej stosowanych naturalnych substancji w kosmetyce. Zawiera ponad 200 substancji aktywnych, w tym: antraglikozydy (aloina, aloinozydy, aloe-emodyna), a także polisacharydy, białka, aminokwasy, żywice, kwasy organiczne (bursztynowy, cynamonowy), witaminy z grupy B. Wykazuje właściwości łagodzące, redukuje blizny, przyspiesza gojenie. Chroni skórę przed uszkodzeniami wywołanymi promieniowaniem UV, dlatego jest to doskonały środek by chronić skórę przed negatywnymi skutkami opalania oraz leczyć skutki oparzeń słonecznych. Jest doskonałym środkiem oczyszczającym i detoksykującym, który ma zdolność usuwania martwych komórek skóry i toksyn. Pobudza produkcję kolagenu, ujędrniając i odmładzając skórę. Jest skutecznym środkiem nawilżającym, zwiększającym retencję wody w skórze. Zwiększa również jej odporność na bakterie i grzyby. Super bohater!

Ekstrakt z owocu pomarańczy (INCI: Citrus Aurantium Amara (Orange) Fruit Extract)

Znana wszystkim pomarańcza jest przebogatym skarbem dla skóry. Ekstrakt z pomarańczy zawiera witaminy - C, B1, B2, B3, B6, B7, prowitaminę A (beta-karoten), minerały (głównie potas) i kwasy organiczne (m. in. kwas cytrynowy). Ponadto w ekstrakcie występują: glukoza, fruktoza, sacharoza (cukry), naringina, hesperydyna, tangeritina (flawonoidy) - składniki te wykazują działanie antyoksydacyjne, odżywcze i przeciwzmarszczkowe. Ekstrakt z owocu pomarańczy jest silnym antyutleniaczem, który walczy z wolnymi rodnikami, stymuluje syntezę kolagenu w skórze, poprawia jej elastyczność oraz spłyca drobne zmarszczki. Aktywuje procesy regeneracji i odnowy skóry, nawilża, zwiększa jej elastyczność i jędrność, a także odżywia oraz rewitalizuje skórę zmęczoną, czy przedwcześnie starzejącą się. Wykazuje działanie delikatnie ściągające i zmniejszające pory, a także rozjaśnia koloryt skóry. Cudowny dla skóry!

Ekstrakt z ziaren zielonej kawy (INCI: Coffea Arabica (Green Coffee) Seed Extract)

Skóra kocha go za to co dla niej robi! Bogaty w polifenole (kwas chlorogenowy, kwas kawowy, kwas neochlorogenowy), alkaloidy (kofeina), sterole (beta-sitosterol, kampesterol, stigmasterol, avenasterol), dwuterpeny, tokoferol (witamina E), taniny, kwasy (cytrynowy, jabłkowy) i minerały (wapń, magnez, sód, potas). Pobudza krążenie krwi, dotlenia, usuwa obrzęki i usprawnia przepływ limfy, działa antyoksydacyjnie i przeciwstarzeniowo, zapobiega uszkodzeniom DNA wywołanych promieniowaniem UV, ujędrnia skórę. Znajduje zastosowanie w pielęgnacji cery dojrzałej oraz na opuchnięte okolice oczu.

Mleczko pszczele, ekstrakt (INCI: Glycerin, Royal Jelly)

Jedna z najbardziej niezwykłych i bogatych substancji, jakie otrzymujemy od natury. Mleczko pszczele jest produktem w całości produkowanym przez pszczoły, od czasów starożytnych uznawane jest za eliksir młodości. Zawiera prolinę - aminokwas, który wspiera syntezę włókien kolagenu i elastyny, a także kwas asparaginowy: kolejny aminokwas, niezbędny do regeneracji i wzrostu tkanek. Ponadto jest bogaty w witaminy z grupy B niezbędne do prawidłowego funkcjonowania skóry: witaminę B2 (ryboflawinę), witaminę H (biotynę), witaminę B9 (kwas foliowy, który bierze udział w odnowie komórek), witaminę B6 (pirydoksynę, która odgrywa istotną rolę w metabolizmie cynku), witaminę B5 (kwas pantotenowy) a także witaminę C: niezbędną do syntezy kolagenu, która to chroni skórę przed szkodliwym, oksydacyjnym działaniem wolnych rodników. W mleczku pszczelim znajdziemy także proteiny, które nawilżają głębokie warstwy skóry oraz węglowodany, które przyczyniają się do utrzymania odpowiedniego poziomu nawilżenia w warstwie rogowej. Ponadto reguluje wydzielanie sebum, dzięki czemu znajduje zastosowanie w terapii wszystkich typów skór.

Naturalne witaminy

WitaminA B5 (INCI: Panthenol)

D-pantenol jest prowitaminą B5. Bardzo łatwo wnika w głąb skóry, włosów i paznokci. Przenika naskórek, gromadzi się w skórze właściwej i zmienia się w witaminę B5 czyli kwas pantotenowy. Panthenol jest to witamina otrzymywana w procesie biotechnologicznym. Jest silnym humektantem, czyli substancją silnie wiążącą wodę w naskórku, a tym samym zmniejszającą jej utratę. Skutecznie nawilża skórę, jednocześnie nadając jej miękkość i elastyczność, a także stymulując podziały komórkowe, dzięki czemu działa gojąco, łagodząco i regenerująco. Łatwo wnika w głąb skóry, polecany przy oparzeniach wynikających z nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne.

Witamina E (INCI: Tocopherol)

Jest nazywana eliksirem młodości. Witamina E, która stosujemy jest pochodzenia roślinnego, jest najskuteczniejszym antyoksydantem i wymiataczem wolnych rodników rozpuszczalnym w tłuszczach. Jest doskonałym dodatkiem do preparatów anti-ageing, ponieważ pomaga wygładzić zmarszczki, zapobiega wysuszeniu naskórka, działa silnie antyoksydacyjnie oraz ochronnie szczególnie przeciw promieniom UV. Sprzyja formowaniu się kolagenu, ponieważ chroni membrany komórkowe przed peroksydacją i atakami wolnych rodników. Z tego tytułu zalecana jest jako składnik kosmetyków przeznaczonych do ochrony skóry przed procesami starzenia. U nas również spełnia rolę antyutleniacza składników.

Olejki eteryczne i absoluty

Olejek eteryczny cytrynowy (INCI: Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Oil)

Pobudzający zmysły, niesamowity dla skóry. Olejek cytrynowy jest silnym środkiem antyseptycznym stosowanym przy infekcjach skórnych takich jak trądzik, pomocnym w gojeniu ran i podrażnień. Niszczy zarówno wirusy jak i bakterie, zamyka pory skóry, działa ujędrniająco - z powodzeniem może być wykorzystywany zarówno przez osoby o cerze dojrzałej jak i tłustej. Ponadto wykazuje działanie przeciwświądowe, przeciwzapalnie, odkażające, uszczelniające naczynka (początkowo może wzmagać zaczerwienienia) - zalecany w terapii cer naczynkowych. Wspomaga walkę z przebarwieniami dzięki silnym właściwościom wybielającym.

Olejek eteryczny pomarańczowy (INCI: Citrus Aurantium Dulcis (Sweet Orange) Peel Oil)

W naszych kosmetykach tworzy cudownie energetyzujące zapachy. Jest otrzymywany w wyniku tłoczenia na zimno skórek z pomarańczy. Stanowi bardzo dobry antyoksydant, dzięki zawartości bioflawonoidów o silnym działaniu przeciwrodnikowym np. nobiletynę, tangerytynę, hesperytynę i hesperydynę - to właśnie ich obecność warunkuje właściwości przeciwstarzeniowe tego produktu. Polecany dla skór ze stanami zapalnymi, przetłuszczających się, z rozszerzonymi porami i starzejących się. Główny składnik olejku to D-limonen, który posiada właściwości antyoksydacyjne, antybakteryjne, antynowotworowe oraz hamuje aktywność enzymu elastazy, tym samym zapobiega degradacji elastyny, białka. D-limonen zwiększa także przyswajalność koenzymu Q10. Oprócz charakterystycznego dla olejków cytrusowych działania antyseptycznego, wykazuje również bardzo skuteczne działanie uspokajające i łagodzące. Z tego powodu polecany do kąpieli i masaży aromatycznych, które działają odświeżająco, rozgrzewająco, odkażająco i odprężająco. Pomocny przy stresie, bezsenności i depresji.

Olejek eteryczny grejpfrutowy (INCI: Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Oil)

Olejek wytłaczany jest ze skórki owoców grejpfruta. Olejek grejpfrutowy pobudza krążenie, dzięki czemu jest często stosowany w kosmetykach antycellulitowych. Dodatkowo ma działanie tonizujące, a także bakterio- i grzybostatyczne, dlatego znajduje zastosowanie w kosmetykach dla cery tłustej i trądzikowej. Oczyszcza pory skórne, zapobiega zaskórnikom, likwiduje plamy, normalizuje procesy rogowacenia, hamuje procesy starzenia, wymiata wolne rodniki. Ponadto poprawia nastrój i samopoczucie. Znosi zmęczenie i energetyzuje, w naszych kosmetykach tworzy zapach.

Olejek eteryczny ze skórki mandarynki (INCI: Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Peel Oil)

Jest polecany do pielęgnacji skóry dojrzałej i tracącej jędrność. Z powodzeniem może być wykorzystywany w okresie ciąży w celu zapobieganiu powstawania rozstępów. Polecany jest także do pielęgnacji cery tłustej, ale jednocześnie będącej wrażliwą - zmniejsza wydzielanie sebum, jednocześnie minimalizując ryzyko podrażnienia skóry. Olejek ten jest bardzo bezpieczny, dlatego może być dodawany do produktów dla dzieci. Dobrze miesza się z innymi cytrusowymi olejkami dając bardzo przyjemne kompozycje zapachowe w naszych produktach. Olejek mandarynkowy posiada działanie uspokajające, zmniejsza napięcia nerwowe i stres.

Olejek eteryczny z drzewa sandałowego (INCI: Santalum Album (Sandalwood) Oil)

Uwielbiany przez nas za głęboki, dostojny i elegancki zapach. Używany od tysiącleci w Indiach jako doskonały dodatek do perfum, a także stosowany w trudnych do leczenia stanach zapalnych skóry jak np. łuszczyca. Pozyskiwany jest z drzazgi drzewa sandałowego pochodzącego z Indii lub Indonezji. Ma głęboki, zmysłowy, balsamiczny zapach, dzięki któremu działa relaksująco i odprężająco. Ponadto olejek z drzewa sandałowego ma działanie antyseptyczne i antybakteryjne, dlatego znajduje zastosowanie w terapii cer trądzikowych. Zmniejsza stany zapalne towarzyszące egzemom i AZS. Z powodzeniem wykorzystywany w pielęgnacji cer dojrzałych, ponieważ redukuje zmarszczki oraz wygładza skórę.

Olejek eteryczny waniliowy (INCI: Vanilla Planifolia Oil)

Olejek ten otrzymywany jest w procesie ekstrakcji z suszonych, zmielonych owoców wanilii (nazywanych potocznie laskami wanilii). Charakteryzuje się dobrze znanym, słodkim, ciepłym i apetycznym zapachem, przez który jest ceniony w przemyśle perfumeryjnym, a także przez szefów kuchni. Posiada właściwości przeciwutleniające, antystarzeniowe i przeciwzapalne. Pomaga neutralizować szkodliwe wolne rodniki, a także redukować zmiany trądzikowe. Natomiast stosowany aromaterapeutycznie wpływa pozytywnie na samopoczucie: działa uspokajająco i relaksująco, pomaga w zasypianiu, jest jednym z najbardziej znanych afrodyzjaków!

Absolut champaca (INCI: Michelia Champaca Flower Oil)

Cudowny zapach, głęboki, mocny, słodki, kwiatowy. Drzewo Michelia jest wiecznie zieloną rośliną pochodzącą z Indii i występującą w innych ciepłych regionach Azji (Bangladesz, Wietnam, Tajlandia, Indonezja), spokrewnioną z popularną magnolią. Drzewo to jest cenione najbardziej ze względu na wspaniałe kwiaty o niespotykanym, słodkim i odurzającym zapachu - jest wyczuwalny nawet z odległości kilkudziesięciu metrów! Zawiera dużą ilość składników aktywnych, m.in.: linalol, alkohol fenetylowy, beta-kariofillen, geraniol, alkohol benzylowy, alfa-terpineol, alfa-terpinen, borneol, dzięki którym wygładza zmarszczki, koi cerę podrażnioną, suchą, zniszczoną oraz atakowaną przez stany zapalne. Odpręża i uspokaja, a także działa odżywczo i regenerująco. Antyseptyczne składniki pomagają w zwalczaniu trądziku.

Absolut z różowego lotosu (INCI: Nelumbo nucifera (Pink Lotus) Oil)

Dla nas najpiękniejszy zapach na świecie! Różowy lotos pochodzi z Egiptu, skąd powędrował do Azji - zaczęto go hodować na terenie ówczesnej Persji, Indii i Chin. Aż do dnia dzisiejszego różowy lotos hodowany jest w Azji, będąc mocno związanym z jej kulturą i mistycyzmem. Najważniejsze substancje bioaktywne obecne w płatkach lotosu to nucyferyna, N-nonucyferyna i nelumbozyd. Obok nich znajdują się flawonoidy i kwasy fenolowe. Ceniony jest przede wszystkim za swoje właściwości uspokajające - pomagają odprężyć umysł, zmniejszają poziom stresu i łagodzą napięcie nerwowe. Pozytywnie wpływają na koncentrację i redukują zmęczenie intelektualne. Są też doskonałym wsparciem dla długiej medytacji. Ponadto wykazuje delikatne właściwości ściągające i antyseptyczne oraz regenerujące i przeciwzmarszczkowe.

Absolut z róży damasceńskiej (INCI: Rosa Damascena Flower Oil)

Olejek eteryczny z róży damasceńskiej uprawianej w słynnej Dolinie Róż w Kazanłyku w Bułgarii, jest jednym z najpiękniejszych i zarazem najdroższych zapachów kwiatowych. Jest on bogaty w alfa-pinen, aldehyd benzoesowy, beta-pinen, kamfen, karwon, aldehyd cynamonowy, cytronelol, eugenol, co nadaje mu właściwości przeciwzapalne, antyoksydacyjne, przeciwbakteryjne, antyproliferacyjne, regenerujące, dlatego pomaga leczyć zadrapania, lekkie poparzenia i podrażnienia. Absolut jest ceniony jako afrodyzjak, stosowany jest w terapii antydepresyjnej i antystresowej, a ponadto jest odpowiedni dla każdego typu cery. Pomaga utrzymać miękkość i jędrność dojrzałej skóry, a także złagodzić uczucie suchości. Z powodzeniem może być wykorzystywany przez osoby o cerze wrażliwej. Jest doskonałym składnikiem produktów nawilżających oraz stanowi dobry wybór dla szorstkiej lub podrażnionej skóry.

Wody roślinne – hydrolaty

Sok z aloesu (INCI: Aloe Barbadensis Leaf Juice)

Zawiera niesamowite bogactwo składników, ma ich ponad 200, w tym większość są to substancje biologicznie czynne. W skład soku aloesowego wchodzą m.in.: polisacharydy - zdolne do zatrzymywania dużej ilości wody; saponiny oczyszczające skórę oraz działające antyseptycznie, ściągająco i udrażniające gruczoły łojowe, flawonoidy - rutynę i kwercetynę działające przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie, witaminy z grupy B, witaminę C i E, fitosterole o działaniu przeciwzapalnym, kwasy alfa i beta-hydroksylowe oraz enzymy pomagające lekko złuszczyć stary, martwy naskórek. Sok z aloesu zawiera także kilkanaście mikroelementów, w tym cenny w kosmetyce cynk oraz mleczan magnezu. Silnie nawilża skórę, chroni i odbudowuje naskórek, a także wspomaga działanie naturalnego czynnika nawilżającego (NMF). Działa bakteriobójczo i przeciwzapalnie, likwiduje podrażnienia, dlatego często wykorzystywany jest do skóry wysuszonej, podrażnionej detergentami, parzonej słońcem lub zniszczonej środkami chemicznymi). Łagodzi reakcje alergiczne, pobudza produkcję kolagenu oraz lekko złuszcza naskórek. Juice in motion jest tworzony w 100% z tego hydrolatu.

Hydrolat z neroli, gorzkiej pomarańczy (INCI: Citrus Aurantium Amara (Neroli) Flower Water)

Otrzymywany jest w wyniku destylacji świeżych kwiatów pomarańczy gorzkiej. Wykazuje działanie antybakteryjnie i lekko ściągające, dzięki czemu reguluje pracę gruczołów łojowych oraz wydzielanie sebum. Ponadto zmniejsza zaczerwienienie cery, wybroczyny, uszczelnia naczynka, reguluje krążenie, działa łagodząco, przeciwzapalnie, regenerująco, dlatego z powodzeniem może być stosowany w terapii skór delikatnych, podrażnionych i wrażliwych, jednocześnie borykającymi się z nadmiernym łojotokiem i wypryskami. Dzięki obecności bioflawonoidów działa antyoksydacyjnie oraz korzystnie na cerę dojrzałą - wspomaga walkę z przedwczesnymi zmarszczkami. Wykazano, że hydrolat i olejek neroli hamują aktywność metaloproteinaz (MMP), a więc enzymów, które m.in. powodują rozkład kolagenu i elastyny - białek odpowiedzialnych za jędrność i młody wygląd skóry. Krem na noc Starlight jest tworzony własnie na bazie tego hydrolatu.

Hydrolat z róży damasceńskiej (INCI: Rosa Damascena Flower Water)

Królowa wód kwiatowych. Działa łagodząco, relaksująco i przeciwzapalnie. Zastosowana jako tonik doskonale odświeża skórę oraz przywraca jej fizjologiczny odczyn pH. Wspomaga jej ukrwienie, łagodzi podrażnienia i doskonale nawilża, dlatego znajduje zastosowanie w pielęgnacji wszystkich typów cer, a zwłaszcza suchych, dojrzałych, naczynkowych i wrażliwych. Wykazuje działanie wzmacniające wobec naczynek krwionośnych, antyoksydacyjne i przeciwzmarszczkowe. Hydrolat różany polepsza ogólną kondycję skóry – wygładza, matuje, oczyszcza i ożywia. Działa ponadto odmładzająco, regenerująco, przeciwdziała starzeniu się skóry i zmarszczkom. Poprawia także elastyczność i gładkość skóry. Od strony aromaterapeutycznej, zapach różany wykazuje działanie uspokajające, stosowany przed snem (wystarczy skropić poduszkę) łagodzi napięcia, stresy , stany lękowe i bóle głowy różnego pochodzenia. Kompresy z wody różanej zmniejszają zaczerwienienie twarzy i zmęczenie oczu. Z tego względu woda różana jest cennym składnikiem płynów do demakijażu oczu i dlatego znalazła się w płynie micelarnym Rose Infinity oraz w naszych kremach i serach.

Pozostałe składniki

Olivem 1000 (INCI: Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate)

To w 100% naturalny emulgator pozyskiwany z oliwy z oliwek (emulgator umożliwia połączenie fazy olejowej i wodnej kosmetyku). W momencie tworzenia się emulsji Olivem 1000 tworzy ciekłe kryształy o strukturze podobnej do ciekłokrystalicznego cementu międzykomórkowego występującego naturalnie w skórze. Dlatego poza właściwościami emulgującymi, pozytywnie oddziałuje na skórę poprzez pozostawienie na niej lekkiego, ochronnego, niekomedogennego filmu, który zapobiega utracie wody z naskórka, a także działa wygładzająco, wzmacniająco, nawilżająco oraz wspomaga dostarczanie w głąb skóry składników aktywnych. Produkowany jest z oliwy z oliwek, a powstaje w wyniku zestryfikowania grup kwasów tłuszczowych sorbitolem i alkoholem cetylostearylowym. Olivem 1000 jest produkowany całkowicie z naturalnych i biodegradowalnych surowców, nie zawiera oksyetylenowancyh składników. Obecnie najlepszy i najbardziej wartościowy emulgator spotykany w kosmetykach naturalnych.

Guma ksantanowa (INCI: Xanthan Gum)

Guma ksantanowa jest naturalnym emulgatorem i zagęszczaczem, który zapewnia lepkość preparatu. Jest to wielocukier pochodzenia mikrobiologicznego, otrzymywany w wyniku fermentacji cukrów przez bakterie Xanthomonas campestris. Po fermentacji powstaje substancja koloidalna zbudowana z glukozy, mannozy i kwasu glukuronowego oraz częściowo zestryfikowanych kwasów: octowego i pirogronowego. Pozyskiwana jest z niemodyfikowanych genetycznie składników, dlatego znajduje zastosowanie w kosmetykach naturalnych.

Glyceryl stearate (INCI: Glyceryl Stearate)

Substancja stabilizująca emulsję oraz wykazująca działanie emoliencyjne- tworzy na powierzchni skóry warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody, przez co kondycjonuje (zmiękcza i wygładza) skórę.

Sorbitan oleate (INCI: Sorbitan Oleate)

Naturalny emulgator W/O, składnik umożliwiający powstanie emulsji, jednocześnie wykazujący działanie emoliencyjne - zapobiega utracie wody z naskórka dzięki czemu zmiękcza go oraz nawilża.

Isostearyl isostearate (INCI: Isostearyl Isostearate)

Substancja wykazująca działanie emoliencyjne, jednocześnie pozostając lekką i niekomedogenną. Poprawia właściwości aplikacyjne kosmetyku a także przyczynia się do powstania dobrze wchłanianej formuły kosmetyków emulsyjnych. Poprawia nawilżenie oraz miękkość skóry, wygładza włosy i zmniejsza ich elektryzowanie się.

Triglicerydy kwasu kaprylowego i kapronowego (INCI: Caprylic/Capric Trigliceride)

Substancja obecna w barierze hydrolipidowej naszej skóry, dlatego surowiec ten odpowiada za jej uszczelnienie i wzmocnienie. Jako emolient, pośrednio wpływa na poprawę nawilżenia skóry, a także reguluje pracę gruczołów łojowych. Otrzymuje się go z naturalnego kwasu tłuszczowego (oleju kokosowego) i glicerydu. Doskonała naturalna roślinna substancja zmiękczająca i ułatwiająca rozpuszczanie innych składników.

Kofeina (INCI: Caffeine)

Nazywamy ją „kawką dla oka”. Posiada silne właściwości antyoksydacyjne, poprawiające krążenie, a także zwiększające przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, dodatkowo wspomaga wydalanie toksyn z organizmu oraz chroni komórki przed szkodliwym działanie promieni słonecznych. Kofeina stymuluje i energetyzuje skórę oraz działa przeciwobrzękowo, dlatego wykorzystuje się ją do produktów likwidujących cienie pod oczami oraz wykorzystywana jest przy produkcji kremów przeciwzmarszczkowych i modelujących owal twarzy. Z powodzeniem stosowana jest także jako składnik zmniejszający cellulit.

Betaina (INCI: Betaine)

Aminokwas pozyskiwany z buraka, będący pochodną glicyny, który posiada zdolność ochrony błon komórkowych. Wykazuje silne działanie wiążące wodę w naskórku, dlatego działa nawilżająco. Łagodzi drażniące działanie detergentów, działa przeciwstarzeniowo, przeciwzmarszczkowo oraz redukuje zaczerwienienia skóry.

Mika, dwutlenek tytanu (INCI: Mica, Titanium Dioxide)

To składnik dający efekt rozświetlający w naszych kosmetykach. Znajduje się m.in. w serum pod oczy Stardust (zajrzyj tu), kremie na dzień Sunlight (zajrzyj tu) i pięknie rozświetla skórę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl