BEZPŁATNA DOSTAWA NA TERENIE POLSKI • DO KAŻDEGO ZAMÓWIENIA DODAJEMY PRÓBKI

Wersje językowe
PL/ENG
Waluty
Jak pielęgnować skórę jesienią w zależności od typu skóry: tłusta, mieszana, sucha, normalna?
38.jpg

Jesień – regeneracja skóry po lecie i przygotowanie na zimę 

Poprzedzające jesień lato to czas słonecznych kąpieli, których jak już wiemy należy unikać, jednak nie da się ich wyeliminować całkowicie, a które znacznie wysuszają cerę. Dlatego jesienią zwracamy uwagę na rewitalizację cery - oprócz systematycznej, codziennej pielęgnacji twarzy i ciała opartej o dogłębne oczyszczanie skóry oraz nawilżanie - warto sięgnąć po serum, które dostarczy bogactwa substancji aktywnych i pobudzi skórę do regeneracji, dzięki czemu stanie się przyjemnie miękka i gładka w dotyku a także nabierze promienności!

Zafunduj skórze koktajl z witamin A, C i E.

1. Witamina A (retinol) to substancja, która poprzez działanie antyoksydacyjne nie tylko wymiata wolne rodniki, ale także jest jedną z najlepiej poznanych substancji wykazujących działanie rewitalizujące. Stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu staje się ona gęstsza, jędrniejsza i bardziej elastyczna. Witamina A pomaga także wygładzić powierzchnię skóry, zniwelować nierówności, wygoić niedoskonałości, zminimalizować widoczność ujść gruczołów łojowych (porów), ale także częściowo spłycić zmarszczki oraz rozjaśnić przebarwienia!

2. Witamina E (tokoferol) to bardzo skuteczny antyoksydant, usuwa wolne rodniki z komórek, dzięki czemu chronią je przed starzeniem, a także mutacjami. Ponadto witamina E poprawia kondycję skóry, zmiękcza ją, nadaje elastyczności, a także wspiera funkcje obronne przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi jak wiatr i wysoka wilgotność powietrza.

3. Witamina C uszczelnia naczynia krwionośne dzięki czemu zmniejsza zaczerwienienia skóry oraz zapobiega powstawaniu nieestetycznych teleangiektazji („pękniętych naczynek” - skóra naczynkowa). Witamina C również wpływa na rozjaśnienie przebarwień, pobudza syntezę kolagenu w skórze, przyczynia się do uzyskania promiennej cery, a także działa silnie antyoksydacyjnie.

Jesienią zadbaj o barierę hydrolipidową skóry, aby zabezpieczyć ją przed zimnem wilgocią

Jesienią skóra jest narażona na całkiem odmienne warunki atmosferyczne niż latem - zwiększona wilgotność powietrza, chłodne i wietrzne dni, a także pierwsze mrozy przyczyniają się do uciekania wody z naskórka i tym samym pojawiania się „suchych skórek” – widocznych, pojedynczych, łuszczących się zmian. Jesienią skóra częściej się czerwieni na wskutek zimna, przez co powstaje ryzyko pęknięcia naczyń krwionośnych.

Jak temu zapobiegać? Przede wszystkim zadbać o prawidłową budowę bariery hydrolipidowej skóry!

Bariera ta jest wytworzona przez wydzieliny gruczołów: łojowych (sebum) oraz potowych (pot) - owa swoista mieszanina pokrywa całą skórę naszego ciała, dzięki czemu:

  • Zapobiega ucieczce wody z naskórka, a więc działa pośrednio nawilżająco,
  • Stanowi fizyczną barierę przed czynnikami zewnętrznymi jak wiatr i mróz,
  • Zapewnia utrzymanie prawidłowego mikrobiomu (flory bakteryjnej) skóry.

Bariera hydrolipidowa jest bardzo delikatną strukturą i łatwo jest naruszyć ją podczas oczyszczania. Dlatego jesienią powinnyśmy stosować delikatniejsze kosmetyki myjące - takie, które nie dadzą uczucia „ściągnięcia” ani dyskomfortu, które oznaczałyby, iż ta bariera została przez nas naruszona.

Jednak po demakijażu należy oczyścić skórę dogłębnie, by umożliwić jej wchłonięcie substancji aktywnych w głąb skóry. Siła kosmetyków myjących przedstawia się następująco:

żel > pianka > emulsja > mleczko

Jeśli dotychczas myłaś twarz przy pomocy żelu- sięgnij po piankę! Jeśli emulsją - wypróbuj mleczko do demakijażu! Dzięki delikatniejszemu oczyszczaniu skóra będzie lepiej znosić chłodniejszy okres i z pewnością mroźne dni nie przyczynią się do pogorszenia jej stanu!

Jesienna pielęgnacja cery tłustej i mieszanej 

Chociaż ten typ skóry ogólnie preferuje lżejsze konsystencje kosmetyków, warto przemycić do pielęgnacji odrobinę emolientów, które będą wzmacniać barierę hydrolipidową, zapobiegać ucieczce wody z naskórka i chronić przed coraz bardziej wymagającymi czynnikami atmosferycznymi jak wiatr i mróz. W tym celu wypróbuj olejowe serum: po umyciu twarzy i tonizacji nałóż niewielką ilość serum na twarz i odczekaj 1-2 minuty aż do wchłonięcia. Pozostały na skórze film zemulguj przy pomocy aplikowanego w dalszej kolejności kremu: rozprowadź odżywczy krem na noc dokładnie na skórze i wykonaj krótki masaż, by resztki oleju zostały przez niego zemulgowane. To ułatwi całkowite wchłonięcie się olejowej formuły i sprawi, że na skórze nie pozostanie tłusta powłoka, która mogłaby zaczopować ujścia gruczołów łojowych („pory”). Jesień to także bardzo dobra pora na rozpoczęcie kuracji kwasami - pamiętaj jednak, że najlepsze rezultaty uzyskasz wybierając serię zabiegów u specjalisty! Wykonywanie kuracji kwasem na własną rękę może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Jesienna pielęgnacja skóry normalnej 

Jesienią przygotowujemy skórę na wymagający okres jakim jest zima, dlatego stopniowo zmieniamy kosmetyki pielęgnacyjne na gęstsze i bardziej treściwe, chociaż niekoniecznie tłuste. Dobrym wyborem są kremy i maseczki do twarzy o działaniu odżywczym, czy rewitalizującym. Zmień także kosmetyk do mycia twarzy na delikatniejszy!

Jesienna pielęgnacja skóry suchej 

Bardzo cenną uwagą, którą powinnaś zapamiętać jest to, że suche skórki pojawiają się w wyniku niedostatecznego nawilżenia skóry oraz zbyt słabo wytworzonej bariery hydrolipidowej. Łuszcząca się skóra może być także wynikiem nadmiernie stosowanych peelingów do twarzy - systematyczne złuszczanie martwych komórek naskórka jest bodźcem dla warstwy rozrodczej naskórka do wzmożonej produkcji nowych komórek. Niestety, przyspieszenie tempa tworzenia nowych komórek ma swoją cenę - nie są prawidłowo zbudowane, co przyczynia się do ich nieprawidłowego wzrostu i złuszczania, co obserwujemy jako suche skórki. Co z tego wynika? Otóż w przypadku odwodnienia cery i pojawienia się suchych skórek, sięganie po peeling niekoniecznie jest dobrym pomysłem. Pomaga doraźnie, ponieważ szybko pozbywamy się objawu, jakim jest sucha skórka, jednak jeśli nie zadbamy o nawilżenie, problem będzie wciąż nawracał i nadużywanie peelingu tylko nasili ten problem - dla przypomnienia, peeling twarzy wystarczy stosować 1 raz w tygodniu!

 

https://www.instagram.com/p/CTzxr_WN_1N/?utm_medium=copy_link

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl