Święto Mamy (Detale - klik)

-15% + prezenty

0

Dni

0

Godz.

0

Min.

0

Sek.

Wersje językowe
PL/ENG
Waluty

BEZPŁATNA DOSTAWA NA TERENIE POLSKI • DO KAŻDEGO ZAMÓWIENIA DODAJEMY PRÓBKI

ZWROT OPAKOWAŃ

Zero waste | less waste w tworzeniu kosmetyków Lost with Botanicals – minimalizacja odpadów jest dla nas ważna

Ciemnofioletowe szkło, które wykorzystujemy do pakowania naszych produktów, dzięki opatentowanemu procesowi tworzenia energetyzuje składniki kosmetyku oraz nie przepuszcza promieni światła widzialnego UV-A i UV-B, które są odpowiedzialne za dekompozycję, tj. rozkład i starzenie się wszystkich organizmów żywych. Z jego pomocą nasze botaniczne eliksiry, które używasz z radością są zawsze świeże, skuteczne i bezpieczne.

Miron Violet Glass jest dla nas bardzo cenne jeszcze z innego powodu, możemy je wykorzystać ponownie – czym przyczyniamy się do mniejszej produkcji odpadów na Ziemi zgodnie z filozofią zero waste | less waste. Zachęcamy również Ciebie, abyś dbał o środowisko naturalne z pełną świadomością. Każda mała zmiana jest istotna i Twoje codziennie wybory są kluczowe dla dobra nas wszystkich.

Jeśli chcesz przyłączyć się do inicjatywy dbania o naszą planetę, odeślij do nas szkło po kosmetykach Lost with Botanicals. W zamian za 12 opakowań i w podziękowaniu za Twoje odpowiedzialne podejście oraz wysiłek włożony w przygotowanie opakowań do zwrotu, podarujemy Ci pełnowymiarowy produkt.

Odeślij do nas 12 szklanych, oczyszczonych opakowań i otrzymaj wybrany przez Ciebie pełnowartościowy produkt.

 • umyjesz, wyczyścisz i dobrze zabezpieczysz opakowania, aby uniknąć potłuczenia szkła podczas przesyłki. To bardzo ważne, aby buteleczki i pojemniczki trafiły do nas nieuszkodzone i mogły ponownie napełnić się po brzegi cennymi kosmetykami,

 • wyślesz kurierem 12 szklanych opakowań na nasz adres biurowy: Lost with Botanicals, ul. Wąwozowa 18 lok. 127, 02-796 Warszawa, tel. 693 120 800 lub paczkomatem WAW196M tel.: 693 120 800,

 • napiszesz do nas na adres: shop@lostwithbotanicals.com prośbę o wysyłkę wybranego pełnowymiarowego produktu w zamian za zwrot opakowań (wysyłka na terenie Polski).

 

Kosmetyki zero waste w szklanych opakowaniach, recykling opakowań kosmetycznych, zwrotne opakowania

 

Recykling | upcykling szklanych opakowań po kosmetykach:

Jeśli szklane buteleczki i słoiczki tak bardzo Ci się podobają i nie chcesz się z nimi rozstać, zainspiruj się, w jaki sposób możesz je wykorzystać, aby upiększyć przestrzeń w swoim otoczeniu!

Kilka inspirujących propozycji, co można wyczarować z pięknego szkła Miron Violet Glass:

 1. dyfuzor zapachowy/odświeżacz powietrza DIY,

 2. flakon na perfumy DIY – szkło świetnie dba o zapach,

 3. flakon na kwiaty,

 4. mini-doniczka na sukulenty,

 5. opakowanie na Twoją świecę sojową DIY,

 6. opakowanie na Twoje skarby w łazience np. waciki, kosmetyki kolorowe,

 7. opakowanie do kuchni na herbatę, zioła, cenne przyprawy lub inne produkty, których świeżość chciałabyś utrzymać na długo,

 8. świecznik na tealighty.

Produkujemy kosmetyki zgodnie z filozofią zero waste| less waste

Świat zalewany jest 300 milionami ton plastiku rocznie. Zdecydowana większość odpadów trafia do oceanów, zanieczyszczane są też lasy. Nie chcemy przyczyniać się do zwiększania ilości śmieci, które pozostaną na Ziemi już praktycznie na zawsze… Dążymy do minimalizacji odpadów w naszej działalności i dlatego szczęśliwie oraz z wielkim zaangażowaniem wdrożyliśmy poniższe zasady i praktyki:

 1. Do produkcji naszych botanicznych kosmetyków używamy tylko szklanych opakowań z wysokiej jakości Miron Violet Glass.

 2. Dla naszych stałych Klientów stworzyliśmy motywacyjny program zwrotu opakowań po kosmetykach (szczegóły powyżej).

 3. Prowadzimy szczegółową analizę dystrybutorów oraz producentów surowców kosmetycznych pod kątem odpowiedzialnych postaw proekologicznych i wybieramy tylko tych pewnych i zaufanych.

 4. Na ile jest to możliwe zamawiamy surowce w opakowaniach szklanych lub aluminiowych. Zakupujemy też surowce w zwrotnych opakowaniach (tak się dzieje, w przypadku naszych ekstraktów roślinnych).

 5. Wybieramy surowce, które są uprawiane i produkowane lokalnie tzn. jeśli mamy do wyboru olej np. z pestek malin tłoczony lokalnie lub od zagranicznego producenta, to wybieramy oczywiście ten z Polski. W przypadku egzotycznych surowców współpracujemy z dystrybutorami, którzy kierują się wartościami proekologicznymi i fair trade.

 6. Jeśli już w nasze ręce dostanie się plastik, wykorzystujemy go odpowiednio długo, aby nie przyczyniać się do wzrostu niepotrzebnych odpadów.

 7. Pudełka, w których wysyłamy nasze produkty wykonane są tektury ekologicznej, przestrzeń pudełka wypełniamy drewnianymi wiórkami, używamy kopert wielokrotnego użytku z certyfikatem FSC.

 8. W naszych social mediach komunikujemy i promujemy filozofię zero waste | less waste. Zarażamy naszą postawą proekologiczną wszystkich i wszędzie, gdzie jesteśmy! 

 9. Nie chcemy, aby idea zero waste była jedynie modnym trendem zarówno wśród naszych Klientów, jak i innych producentów dóbr konsumpcyjnych oraz przemysłowych. Traktujemy ją poważnie, bo Ziemia jest w poważnej sytuacji. Nie mamy do wyboru planety B, dlatego konieczne jest podejmowanie konkretnych działań, które przyczyniają się do odbudowy zasobów Matki Natury i poprawy stanu całego ekosystemu, w którym żyjemy. Chcemy zarażać filozofią zero waste | less waste wszystkich naszych Klientów! Zmiana zaczyna się od nas!

  Projektujemy nasze produkty w taki sposób, aby były wielofunkcyjne np. serum, ma wysokie stężenie substancji aktywnych i zastępuje krem, czyli masz opcję 2 w 1, serum plus krem. Dzięki czemu jednym produktem zastępujesz 2 opakowania.

 

Lost with Botanicals - recykling opakowań Miron Violet Glass

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl