BEZPŁATNA DOSTAWA NA TERENIE POLSKI | DO KAŻDEGO ZAMÓWIENIA DODAJEMY PRÓBKI

ZWROT OPAKOWAŃ

Zero waste | less waste w tworzeniu kosmetyków Lost with Botanicals - minimalizacja śmieci jest dla nas ważna

Ciemnofioletowe szkło, które wykorzystujemy do pakowania naszych produktów chroni zawartość przed promieniowaniem UV-A, UV-B, dzięki temu kosmetyki, których używasz są świeże, skuteczne i bezpieczne.

Jest dla nas bardzo cenne jeszcze z innego powodu, możemy je wykorzystać ponownie – czym przyczyniamy się do mniejszej produkcji śmieci na Ziemi zgodnie z filozofią zero waste | less waste.

Jeśli chcesz przyłączyć się do inicjatywy dbania o naszą planetę i odeślesz opakowania, w podziękowaniu za Twoje odpowiedzialne podejście i wysiłek przekażemy Ci pełnowymiarowy produkt w zamian za 12 opakowań.

Odeślij 12 szklanych, oczyszczonych opakowań i otrzymaj wybrany przez Ciebie pełnowartościowy produkt

Wystarczy, że:

 1. wyślesz kurierem 12 opakowań na adres biurowy: Lost with Botanicals, Wąwozowa 18 lok. 127, 02-796 Warszawa, tel. 693120800, lub Paczkomatem WAW196M tel.: 693120800
 2. opakowania umyjesz, wyczyścisz i dobrze zabezpieczysz, aby uniknąć potłuczenia podczas przesyłki,
 3. napiszesz do nas na adres shop@lostwithbotanicals.com prośbę o wysyłkę wybranego  pełnowymiarowego produktu w zamian za zwrot opakowań (wysyłka na terenie PL).

 

Kosmetyki zero waste w szklanych opakowaniach, recykling opakowań kosmetycznych, zwrotne opakowania

Recykling | upcykling szklanych opakowań po kosmetykach:

Jeśli szklane buteleczki i słoiczki tak bardzo Ci się podobają i nie chcesz się z nimi rozstać, zainspiruj się!

Kilka inspirujących propozycji, co można wyczarować z pięknego szkła:

 1. mini-doniczka na sukulenty,
 2. flakon na kwiaty,
 3. dyfuzor zapachowy/odświeżacz powietrza DIY,
 4. świecznik na tealighty,
 5. opakowanie na Twoją świecę DIY,
 6. flakon na perfumy DIY – szkło świetnie dba o zapach,
 7. opakowanie na Twoje skarby w łazience np. waciki, kosmetyki kolorowe,
 8. opakowanie do kuchni na herbatę, zioła, cenne przyprawy lub inne produkty, których świeżość chciałabyś utrzymać na długo.

Produkujemy kosmetyki zgodnie z filozofią zero waste| less waste

Świat zalewany jest 300 milionami ton plastiku rocznie. Nie chcemy przyczyniać się do zwiększania ilości śmieci, które pozostaną na Ziemi już praktycznie na zawsze… Dążymy do minimalizacji odpadów w naszej działalności i dlatego szczęśliwie i z wielkim zaangażowaniem wdrożyliśmy poniższe zasady i praktyki:

 1. do produkcji naszych kosmetyków używamy tylko szklanych opakowań,
 2. dla naszych Klientów stworzyliśmy motywacyjny program zwrotu opakowań po kosmetykach (szczegóły poniżej),
 3. skanujemy i wybieramy dystrybutorów i producentów surowców kosmetycznych pod kątem odpowiedzialnych postaw proekologicznych,
 4. o ile jest to możliwe zamawiamy surowce w opakowaniach szklanych lub aluminiowych, zakupujemy też surowce w zwrotnych opakowaniach (tak się dzieje, w przypadku naszych ekstraktów roślinnych),
 5. wybieramy surowce, które są uprawiane i produkowane lokalnie tzn. jeśli mamy do wyboru olej np. z pestek malin tłoczony lokalnie lub od zagranicznego producenta, to wybieramy oczywiście ten z Polski. W przypadku egzotycznych surowców współpracujemy z dystrybutorami, którzy kierują się wartościami proekologicznymi i fair trade,
 6. jeśli już w nasze ręce dostanie się plastik, wykorzystujemy go długo,
 7. pudełka, w których wysyłamy nasze produkty wykonane są tektury ekologicznej, przestrzeń pudełka wypełniamy drewnianymi wiórkami, używamy kopert wielokrotnego użytku z certyfikatem FSC,
 8. komunikujemy i promujemy filozofię zero waste | less waste w naszych social mediach, zarażamy wszystkich i wszędzie gdzie jesteśmy!
 9. projektujemy nasze produkty w taki sposób, aby były wielofunkcyjne np. serum, ma wysokie stężenie substancji aktywnych i zastępuje krem, czyli masz opcję 2 w 1, serum plus krem, czyli jednym produktem zastępujesz 2 opakowania.

Nie chcemy, żeby idea zero waste była jedynie modnym trendem zarówno wśród naszych klientów jak i innych producentów dóbr konsumpcyjnych i przemysłowych. Traktujemy ją poważnie, bo Ziemia jest w poważnej sytuacji. Chcemy zarażać filozofią zero waste | less waste wszystkich naszych Klientów!

Lost with Botanicals - recykling opakowań Miron Violet Glass

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl