BEZPŁATNA DOSTAWA NA TERENIE POLSKI • DO KAŻDEGO ZAMÓWIENIA DODAJEMY PRÓBKI

Wersje językowe
PL/ENG
Waluty
Dlaczego kosmetyki naturalne warto trzymać w lodówce?
lodówka kosmetyczna na kosmetyki świeże

Dlaczego kosmetyki naturalne dobrze czują się w lodówce w niskiej temperaturze?

Dlaczego nasze produkty i inne kosmetyki naturalne (nawet te zakonserwowane) powinny być przechowywane w lodówce? Nie tylko latem, ale cały rok? Na co wpływa chłód lodówki i brak dostępu światła widzialnego?

W Lost with Botanicals twierdzimy, że wszystko, co zawiera jakiekolwiek surowce roślinne tj. ekstrakty, oleje roślinne zimnotłoczone, wody roślinne, olejki eteryczne i inne cenne, niestabilne składniki aktywne (np. witaminy A, seria B, C) warto trzymać w lodówce. Tak jak świeże produkty żywnościowe.

Niska temperatura spowalnia procesy degradacji składników naturalnych

Jeśli sięgasz po kosmetyki do lodówki, wiesz, że będą oddawały skórze więcej, pozostaną dłużej aktywne i wartościowe. Dzieje się tak, bo niska temperatura plus brak światła to duet, który istotnie spowalnia rozkład i dezaktywację różnych substancji aktywnych, zwłaszcza tych naturalnych, ulotnych. Dzięki nim kosmetyki zachowują swoją świeżość, aktywność i efektywność działania.

Niska temperatura zmniejsza aktywność mikrobiologiczną kosmetyków naturalnych

więc pełni funkcję konserwującą warunkach chłodniczych drobnoustroje gorzej funkcjonują, są mniej aktywne, nie namnażają się, więc kosmetyki trzymane w lodówce mają dodatkowe zabezpieczenie, które pomaga utrzymać czystość mikrobiologiczną kosmetyku.

Trzymanie kosmetyków w lodówce przedłuża jego działanie poprzez zachowanie aktywności i jakości.

Kosmetyki naturalne wyjęte prosto z lodówki są bardziej wartościowe, aktywne Oczywiście, że to wszystko wiesz, ale czy praktykujesz?

Kto już poczuł różnicę i biega do lodówki po fajne, esencjonalne koktajle dla skóry? A kto nie czuje się przekonany i nadal twierdzi, że nie warto?

Nie tylko latem, ale cały rok wszystkie naturalne kosmetyki wrzucajcie sobie do lodówki, nie tylko świeże, lodówkowe. Zwłaszcza te z witaminami, ekstraktami, olejami roślinnymi, i innymi surowcami naturalnymi, które są wyjątkowo wrażliwe na temperaturę.

Podsumowując: co daje niska temperatura lodówki kosmetykom naturalnym?

  1. Spowalnia procesy degradacji składników, pozostają one dłużej aktywne,
  2. Zmniejsza aktywność mikrobiologiczną, więc spełnia funkcję konserwującą,
  3. Przedłuża działanie kosmetyku poprzez zachowanie aktywności, jakości,

Natura potrzebuje zimna, a więc wszystkie cenne naturalne kosmetyki do lodówki.

lodówka kosmetyczna Frig, kosmetyki z lodówki
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl